Aktualności

Najtańsze telewizory - czy warto? Przegląd modeli do 1000 zł
Czy w ogóle zakup telewizora kosztującego mniej niż 1000 zł ma dziś sens? Oczywiście. Nawet taki sprzęt pozwala zapoznać się z aktualną ofertą programową polskich (i nie tylko) stacji telewizyjnych. Ponadto nie każdego stać na świetnie wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne sprzęt za wiele tysięcy złotych.Do przyjrzenia się aktualnej ofercie rynkowej najtańszych telewizorów skłoniła nas także bardzo duża podaż modeli na polskim rynku. Znaleźliśmy ponad 200 różnych produktów w tej kategorii cenowej. Zatem fakt, że producenci oferują tak wiele sprzętu w niskiej cenie świadczy również o tym, że na tego typu urządzenia jest w naszym kraju popyt. Wszak to on decyduje o podaży, to żelazne prawo rynku.Nie ulega wątpliwości, że w interesującej nas tu grupie produktów decydującym kryterium wyboru jest cena. Jednak my, dokonaliśmy szerokiej analizy aktualnej oferty rynkowej uwzględniając szczegółowo parametry poszczególnych modeli ich funkcjonalność, czy wyposażenie. Ponadto dysponując szeroką bazą porównawczą, dużym doświadczeniem wynikającym z przetestowania wielu modeli telewizorów w naszych redakcyjnych laboratoriach i wiedzą na temat technologii i rozwiązań stosowanych we współczesnych telewizorach możemy wam wskazać propozycje szczególnie warte rozważenia.
Najtańszy na rynku - Manta 20LHN38L
Absolutnie najtańszym telewizorem dostępnym w Polsce jest model Manta 20LHN38L, do kupienia już za kwotę poniżej 400 zł! Jest to telewizor wyposażony w matrycę LCD o przekątnej 20 cali. To mało, zatem rzutuje to również na przeznaczenie urządzenia. Telewizor ten nadaje się tylko do niewielkich pomieszczeń, takich jak kuchnia, pokój dziecięcy, czy mała sypialnia. Matryca zastosowana w tym modelu ma rozdzielczość HD Ready, czyli 720p. To nie jest nawet Full HD, ale w przypadku ekranu o tak niewielkich rozmiarach nie powinniśmy odczuwać specjalnego dyskomfortu podczas oglądania zwykłych programów telewizyjnych. W przypadku matryc o większych rozmiarach mógłby to już być problem.Telewizor ma wbudowany Tuner DVB-T2/C, zatem bez najmniejszego problemu powinien odbierać pełny pakiet bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, a także będzie współpracował z sieciami kablowymi. Wbudowany elektroniczny przewodnik po programach (EPG) informuje o tym, jaki program oglądamy, w momencie zmiany kanału, a także pozwala przeglądać program telewizyjny bezpośrednio na telewizorze. EPG można również wykorzystać do zaprogramowania nagrywania dowolnej stacji i nadawanego przez nią przekazu.
Obecność złącza HDMI pozwala podłączyć do tego telewizora np. konsolę do gier czy komputer (wtedy telewizor pełni rolę monitora - choć, podkreślamy - o niskiej rozdzielczości). Dodatkowo złącze USB pozwala bezpośrednio na telewizorze odtwarzać zdjęcia czy filmy zapisane na zewnętrznych nośnikach podłączanych do portu USB. Jeżeli do gniazda USB podłączymy pusty nośnik, możemy go wykorzystać jako pamięć dla funkcji PVR, czyli cyfrowego magnetowidu pozwalającego nam nagrać oglądany program lub wcześniej zaprogramowany program za pomocą wspomnianego EPG. Telewizor jest również wyposażony w złącze EURO/SCART, co pozwala do niego podłączyć starszy, analogowy sprzęt. Warto wspomnieć o złączu słuchawkowym, dzięki czemu np. osoba starsza czy słabiej słysząca może podłączyć do telewizora słuchawki i oglądać programy nie zagłuszając pozostałych domowników wykonujących inne czynności.
Nie zapominajmy że jest to jednak sprzęt o bardzo małym (jak na telewizor LCD) ekranie, niewyszukanej stylistyce i prostej funkcjonalności. Nie jest to też telewizor klasy Smart TV. Za tę cenę nie możemy tego oczekiwać. Warto też pamiętać, że Manta to polska firma z polskim serwisem i polską siecią dystrybucji. W przypadku ewentualnych (oby nie) problemów ze sprzętem, ewentualna naprawa czy wymiana będzie łatwiejsza, niż w przypadku tajemniczych chińskich marek bez zaplecza w Polsce.
Zobacz najlepsze oferty na telewizor Manta 20LHN38L
Gdy potrzebny większy rozmiar
20 cali, to jak stwiedziliśmy, bardzo mało. Na rynku są modele nieco większe, np. 22 czy 24-calowe, ale proponujemy zrobić skok nieco większy - do 32 cali. Tym bardziej, że znaczna różnica w rozmiarze panelu nie musi oznaczać od razu dużego wzrostu kosztów. Już za kwotę poniżej 600 złotych możemy odnaleźć model SmartTech LE-3222TS.Jest to telewizor z ekranem LCD o przekątnej 32 cale i rozdzielczości takiej jak wyżej opisany poprzednich (HD, czyli 1366 x 768 pikseli). Pod względem funkcjonalnym urządzenie oferuje podobne możliwości co wcześniej wymieniony model, jest wyposażony w jedno złącze USB za pomocą którego można podłączać zewnętrzne nośniki danych, z których można zarówno odtwarzać treści multimedialne, jak i nagrywać oglądane programy. Różnicą jednak jest nie tylko większy rozmiar (i nieco wyższa cena), ale też liczba złącz HDMI - w telewizorze SmartTech znajdziemy ich 3. Ciekawostką jest też to, że model ten ma wbudowany nie tylko tuner telewizji naziemnej i kablowej (DVB-T/C), ale również cyfrowy tuner satelitarny (DVB-S). Oczywiście nie jest to telewizor Smart TV, nie ma więc łączności z siecią i internetem, czy wbudowanych aplikacji - nie za tą cenę.
Zobacz najlepsze ofery na telewizor SmartTech LE-3222TS
Alternatywną propozycją w rozmiarze 32 cale i porównywalnej cenie może być telewizor Hykker LEDTV32FHD01, marka Hykker jest popularna głównie z produktów oferowanych w dyskontach Biedronka, ale sprzęt ten można kupić również w innych sklepach. Podstawowa różnica to rozdzielczość matrycy. W tym przypadku mamy już Full HD, ale nie mamy tunera satelitarnego (standardowy tuner DVB-T/C do "kablówki" i telewizji naziemnej oczywiście jest).Telewizor ten wyposażony jest w złącza VGA (analogowe złącze do podłączenia starszego komputera), wejście audio, SCART/EURO, 3 gniazda HDMI, USB oraz gniazdo słuchawkowe). Sprzęt marki Hykker sprowadzany jest i sprzedawany przez polską firmę mPTech Sp. z o.o. więc choć produkcja jest chińska, to podmiot odpowiedzialny za sprowadzenie tego towaru do naszego kraju jest firmą polską.
Zobacz najlepsze oferty na telewizor Hykker LEDTV32FHD01
A może coś bardziej markowego?
Jeżeli interesuje nas telewizor bardziej markowy niż powyżej przedstawione, to musimy się liczyć niestety z nieco większym wydatkiem, ale wciąż w założonym przez nas limicie. Zakładając, że pozostajemy w rozmiarze 32-cale, na rynku mamy za ok 750 zł następujące modele:

Bilety MPK przypisane do karty płatniczej? Polskie miasto wprowadza nowe rozwiązanie, ale czy to bezpieczne?
Od 8 marca we wrocławskich środkach transportu miejskiego pojawia się nowa metoda płatności za przejazdy. Od teraz do zakupu biletu wystarczyć będzie przyłożenie karty płatniczej. Jednak, jak w przypadku każdej nowinki technicznej i tu nie brakuje podsycanych głównie przez niewiedzę obaw.Kolejne Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacji rezygnują z papierowych biletów i wprowadzają nowe metody płatności za przejazdy. Powód jest dość oczywisty: produkcja i dystrybucja tradycyjnych biletów to dodatkowe koszty, które elektroniczne usługi mogą znacznie ograniczyć. Z drugiej strony sami pasażerowie preferują ułatwiające życie rozwiązania. Karty miejskie, aplikacje na smartfony, a ostatnio także karty płatnicze zdobywają coraz większą popularność wśród pasażerów, ale nie brakuje też głosów krytycznych nie tylko zachwalających wcześniejsze rozwiązania, ale i wskazujących na nieuchronne zagrożenia związane z tymi nowymi.W ostatnim czasie sporo głosów zaniepokojenia dobiega od mieszkańców Wrocławia, gdzie od 8 marca zaczyna obowiązywać system płatności za bilety za pomocą karty bankowej.
Jak ma działać Open PaymentSystem?
Wybierz w kasowniku bilet, zbliż swoją kartę płatniczą i gotowe. Plusy rozwiązania? Koniec z gorączkowym sprawdzaniem, czy mamy drobne na bilet albo doładowywaniem czy wyrabianiem co roku nowej (zależnie od obowiązującego lokalnie systemu) karty miejskiej i pamiętaniu o zabraniu jej ze sobą. Kartę płatniczą zazwyczaj i tak mamy zawsze przy sobie, więc korzyść dla pasażera jest oczywista. Skoro jednak mowa o karcie płatniczej, natychmiast rodzą się obawy o bezpieczeństwo systemu. Jeśli bilet ma zostać do niej przypisany, stwarza to konieczność okazania jej kontrolerowi, a dokładniej zbliżenia do jego elektronicznego czytnika.
To według niektórych "raj dla oszustów"
Fałszywy kontroler wchodzi do autobusu czy tramwaju a pasażerowie z biletem na karcie, przykładają swoje karty do elektronicznego czytnika. W rzeczywistości zamiast sprawdzać ważność biletu oszust pobiera za pomocą płatności zbliżeniowych po 50 zł (do tej kwoty niepotrzebne jest podawanie PIN-u) i spokojnie wysiada na najbliższym przystanku, czekając na przyjazd kolejnych, niczego nieświadomych ofiar.Przerażające, prawda? Nic dziwnego, że pod prezentującymi podobną wizję tekstami szybko przybywa komentarzy oburzonych mieszkańców, krytykujących poczynania lokalnych władz. To nic, że taki sam system z powodzeniem działa w Londynie już od 2012 roku, nie pomagają też doświadczenia mieszkańców innych polskich miast, w których system już jest z powodzeniem wykorzystywany - anonimowi eksperci łatwo zasiewają wątpliwości wśród konsumentów, którzy nie mają czasu na zagłębienie się w techniczne aspekty usługi, czytając choćby branżowe czasopisma.(https://literia.pl/catalogsearch/result/…)
Warto więc powiedzieć jasno, że przedstawiony wyżej scenariusz jest nierealny. Po pierwsze terminale płatnicze otrzymuje się od agenta rozliczeniowego i przypisane są do konkretnej firmy. Czy możliwe jest oszukanie agenta rozliczeniowego? Teoretycznie tak, ale jest to oszustwo "na krótkich nogach". Taki przestępca musiałby więc zainwestować czas i środki w założenie firmy i konta bankowego - rzecz jasna nie na swoje dane - i opracować skuteczną metodę przerzucenia zarobionych pieniędzy w "bezpieczne" miejsce. A to ta "łatwiejsza" część przekrętu. Bo przecież oszust musiałby sam lub namawiając kogoś innego, wcielić się w fałszywego kontrolera licząc nie tylko na to, że nikt go nie zapamięta i nie uchwyci przypadkiem żadna kamera, ale i że nie zostanie przyłapany na gorącym uczynku, budząc podejrzenia jednego z pasażerów czy kierowcy pojazdu.
Walka z czasem
Choć samozwańczy eksperci chętnie mnożą owe 50 złotych przez setki, a nawet tysiące oszukanych, to rzeczywistość jest znacznie mniej barwna. Wbrew wyobrażeniom niektórych, użytkownik terminala otrzymuje środki na swoje konto ze sporym, czasem kilkudniowym opóźnieniem (najszybsi chwalą się jednym dniem roboczym). Jaka jest szansa, że nikt z oszukanych w tym czasie nie sprawdzi stanu konta, a automatyczne systemy banku nie wyłapią podejrzanej aktywności? W którymkolwiek przypadku terminal zostaje zablokowany do wyjaśnienia sprawy, a wraz z nim "spalona" firma i konto na słupa, czyli cała "inwestycja" w przekręt na marne.
Na koniec warto dodać, że wciąż istnieje możliwość zakupu papierowych biletów (w biletomatach i niektórych kioskach) oraz funkcjonuje system dotychczasowej karty miejskiej UrbanCard. Niestety chwilowo, ze względu na wprowadzanie nowego systemu niedostępna ma być doceniania przez wielu właścicieli smartfonów, których ceny stały się bardzo przystępne ( sprawdź najpopularniejsze modele), możliwość zakupu biletów przez aplikację. Koniec końców to tylko kwestia czasu, gdy mieszkańcy Wrocławia sami, swoimi konsumenckimi wyborami zdecydują o przyszłości poszczególnych rozwiązań.

Samsung Galaxy S9 oficjalnie: już go sprawdzaliśmy! [MWC 2018]
Samsung odkrył karty! Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ przypominają z zewnątrz swoich poprzedników, ale kryje się w nich kilka bardzo interesujących ulepszeń. Mieliśmy już okazję, by przetestować kilka z nich. Pozytywnie zaskakują też ceny nowych flagowców, mimo iż nie należą do niskich.Koreańczycy nie są najlepsi w utrzymywaniu tajemnic - za sprawą przecieków o Galaxy S9 wiedzieliśmy niemal wszystko jeszcze przed premierą. Potwierdziły się plotki dotyczące zmiennej przysłony w aparacie fotograficznym, głośników stereo czy wyglądu niemal niezmiennego względem Samsunga Galaxy S8.Pamiętajmy jednak, że zeszłoroczny S8 wciąż pozostaje jednym z najlepszych smartfonów na rynku - poprzeczka była więc postawiona bardzo wysoko, a mimo tego Samsungowi udało się wprowadzić do nowych flagowców nie tylko mocniejsze podzespoły, ale też kilka istotnych nowości. Na przedpremierowym pokazie zorganizowanym przez producenta udało nam się spędzić z Galaxy S9 trochę czasu - przedstawiamy najważniejsze informacje o obu smartfonach i nasze pierwsze wrażenia.
Samsung Galaxy S9: Wykonanie
Na pierwszy rzut oka obie wersje S9 łatwo pomylić z poprzedniczkami. Rozdzielczość i przekątna ekranów pozostały niezmienne, kształt szklano-aluminiowej obudowy od razu budzi znajome skojarzenia, a ramki zmalały dosłownie o milimetr. Na swoim miejscu zostało nawet złącze mini-jack. Diabeł tkwi jednak w szczegółach - jako pierwsze w historii serii, Galaxy S9 otrzymały głośniki stereo z obsługą standardu Dolby Atmos. Górny kryje się, podobnie jak w iPhone'ach, w słuchawce nad wyświetlaczem. Czytnik linii papilarnych na pleckach przeniesiono natomiast pod aparat fotograficzny, dzięki czemu jest on znacznie wygodniejszy od tego z Galaxy S8.Podsumowując: drobne zmiany na pewno wpłyną na komfort użytkowania telefonów, lecz Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ leżą w dłoni dokładnie tak samo jak poprzednie modele i mają identyczny rozmiar.
Samsung Galaxy S9: Wydajność i akumulator
Nie ulega jednak wątpliwości, że Samsung w S9 wprowadził najwięcej zmian w aspektach, których nie da się dostrzec patrząc na obudowę. Flagowce otrzymały nowe układy Exynos 9810 z procesorem szybszym w zadaniach wielowątkowych o 40% oraz grafiką o 20% względem Galaxy S8. Dodatkowa moc przyda się przede wszystkim do wymagających gier oraz rozszerzonej rzeczywistości. Na wydajność wpływ będzie miała też z pewnością szybka pamięć wbudowana w najnowszym standardzie UFS 2.1. Szkoda, że dostaniemy do dyspozycji tylko 64 GB - Huawei Mate 10 Pro w standardowej edycji oferuje dwukrotnie więcej miejsca. Z drugiej strony, Samsung nie zapomniał o slocie na karty pamięci microSD, który może też pełnić funkcję drugiego slotu na kartę SIM.Podczas naszej zabawy z Galaxy S9, interfejs urządzenia rzeczywiście wydawał się pracować płynniej niż w Samsungu Galaxy Note'cie 8 oraz Galaxy S8. To krok w dobrą stronę, bo o ile flagowce Koreańczyków są rewelacyjnym sprzętem, o tyle pod względem szybkości działania odstawały do tej pory od kilku modeli konkurencji.
Akumulatory mają pojemność odpowiednio 3000 mAh (Galaxy S9) oraz 3500 mAh (Galaxy S9+) - dokładnie taką samą jak w Galaxy S8. Bardziej energooszczędny procesor i dobrze zoptymalizowany system Android 8.0 mają jednak przełożyć się na dłuższy czas pracy. Oczywiście Galaxy S9 obsługują systemy szybkiego ładowania i szybkiego ładowania indukcyjnego.
Samsung Galaxy S9: Aparaty fotograficzne
Już od pierwszych oficjalnych zapowiedzi S9 wiedzieliśmy, że producent będzie reklamował ten model przede wszystkim jako smartfon fotograficzny. Rzeczywiście kilka rzadko spotykanych albo zupełnie unikalnych cech nowych aparatów przemawia do wyobraźni.Główny obiektyw wyróżnia się zmienną mechanicznie przysłoną, która pozwoli nam na wykonywanie lepszych zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych. Tryb f/1.5 wpuszcza do obiektywu więcej światła i sprawdza się znakomicie wieczorami. Wiążemy z nim spore nadzieje - do tej pory najjaśniejszymi obiektywami wśród smartfonów mogły pochwalić się Huawei Mate 10 Pro oraz LG V30, lecz S9 bije ich rekord. W trybie f/2.4 świetnie wypadają zdjęcia robione za dnia i w jasnych pomieszczeniach. Taka wartość przysłony pozwala bowiem na sprawniejsze zachowanie ostrości w całym kadrze. Kilkadziesiąt zdjęć, które wykonaliśmy za pomocą Galaxy S9 utwierdziło nas tylko w przekonaniu, że jest naprawdę dobrze. Nie możemy doczekać się pełnych testów, które rozpoczniemy już 26. Lutego.
Zupełną nowość, dostępną do tej pory tylko we flagowcach Sony, stanowi rejestrowanie filmu w 960 klatkach na sekundę. Funkcja ta, podobnie jak w Xperiach, ma swoje ograniczenia, lecz nie powinny one okazać się specjalnie dotkliwe. Maksymalna jakość to HD, a efektownie uchwycimy w super slow motion zaledwie ułamek sekundy, lecz rezultaty zabawy są mimo tego imponujące. Do tego nagrywanie nie wymaga od nas refleksu - jeżeli chcemy, zwolnione tempo aktywuje się automatycznie gdy aparat wykryje ruch w wybranej części kadru. Lejąca się woda czy pękające balony rzeczywiście prezentują się znakomicie. W razie potrzeby zapiszemy nasze dzieło nie tylko w formie filmu, ale też animowanego GIF-a. Na razie wygląda więc na to, że Samsung przemyślał super slow motion nieco lepiej od Sony.Z kamerkami związane są także inne nowości: na przykład animowane avatary (Emoji AR) wygenerowane na podstawie naszej twarzy, których używamy w formie emotikon lub przygotowujemy krótkie filmiki z nimi w roli głównej. To oczywista odpowiedź na animoji Apple - drobiazg, który jednak sprawi pewnie radość niejednej osobie. Co jeszcze? 8-megapikselowy aparat do selfie sprawnie rozmywa tło w portretach, a większy Samsung Galaxy S9+ otrzymał też drugi obiektyw z tyłu do trybu portretowego. Identyczny pomysł został przyjęty ciepło już w zeszłorocznym Galaxy Note'cie 8.
Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy S9+: Różnice
Właśnie: podstawowa edycja S9 ma z tyłu tylko jeden aparat, a pod maską 4 GB RAM - w S9+ znalazło się miejsce na 6 GB pamięci operacyjnej. Producent tłumaczy, że dodatkowy RAM przydaje się przede wszystkim do obróbki zdjęć z podwójnego aparatu. A podwójny aparat zapewne po prostu się w kompaktowym S9 nie zmieścił. Mimo wszystko jesteśmy nieco zawiedzeni, że użytkownicy będą musieli wybierać pomiędzy mniejszymi gabarytami i lepszym wyposażeniem.
Samsung Galaxy S9: Cena i dostępność
Pozytywne zaskoczenie stanowią za to polskie ceny smartfonów. Plotki sugerowały kwoty na poziomie około 3800 i 4200 złotych. W rzeczywistości za Samsunga Galaxy S9 zapłacimy 3599 złotych, a za Samsunga S9+ 3999 złotych. Oba modele trafią do sklepów w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, szarej, fioletowej i niebieskiej. Przedsprzedaż rusza już dziś i potrwa do 16 marca.
Samsung Galaxy S9: Podsumowanie
Galaxy S9 z jednej strony nie przynoszą aż tylu zmian co zeszłoroczne modele i sprawiają wrażenie nieco zachowawczych. Z drugiej, do poprawy było przecież naprawdę niewiele. Na głośniki stereo w Samsungach czekaliśmy od lat, tryb super slow motion wreszcie wychodzi poza obóz Sony, a zmienna przysłona może okazać się kolejnym ważnym krokiem w rozwoju fotografii mobilnej. W tym momencie trudno nam wskazać smartfon bardziej kompletny niż Galaxy S9. Pierwsze wrażenia zweryfikują jednak dopiero pełne testy - już 26. lutego zaczynamy przyglądać się S9 dokładniej.
Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy S9+: Specyfikacja
Ekran Super AMOLED, 2960x1440 px, proporcje 18,5:9, przekątna 5,8 cala (S9) lub 6,2 cala (S9+)
8-rdzeniowy procesor Exynos 9810
4 GB RAM (S9) lub 6 GB RAM (S9+)
64 GB wbudowanej pamięci (slot na microSD)
Aparat fotograficzny 12 MP, f/1.5-f/2.4, optyczna stabilizacja, teleobiektyw 12 MP, f/2.4 (tylko w Galaxy S9+)
Przedni aparat 8 MP, f/1.7, autofocus
Akumulator 3000 mAh (S9) lub 3500 mAh (S9+), szybkie ładowanie, ładowanie indukcyjne
Hybrydowy Dual SIM
Skaner tęczówki
Wodszczelność
Android 8.0 Oreo
Cena: 3599 zł (S9) lub 3999 zł (S9+)

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ ujawniają niemal wszystko na 6 dni przed premierą
Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ to smartfony, które oficjalnie zobaczymy już w niedzielę. Nowe flagowce Koreańczyków zapowiadają się ciekawie, ale nie udało się ich uchować w tajemnicy. Telefony doczekały się dużego przecieku w postaci mnóstwa oficjalnych renderów i nowych informacji związanych z danymi technicznymi.Samsung pokaże smartfony Galaxy S9 i Galaxy S9+ już za sześć dni. Odbędzie się to w trakcie konferencji Unpacked w Barcelonie. Nowych informacji dostarczył nam wielki przeciek, którego dopuścił się Roland Quandt. Leakster informował wcześniej o cenach flagowców w Norwegii i wiemy, że te będą wyższe od cen Galaxy S8 (zobacz aktualne oferty) i S8+ (zobacz aktualne oferty). Teraz mamy nowe szczegóły.
Samsung Galaxy S9 będzie dostępny w przedsprzedaży dokładnie 25 lutego, a więc zaraz po konferencji Unpacked. W Europie telefony będą dostępne w trzech kolorach obudowy i są to: Midnight Black, Coral Blue i nowym Lilac Purple, który mogliśmy zobaczyć niegdyś na renderach opublikowanych przez Evleaks. Realizacja zamówień złożonych w przedsprzedaży rozpocznie się 8 marca. Tydzień później smartfony trafia do sklepów.
Samsung Galaxy S9 ma zmienne światło przysłony, co potwierdza jeden z poniższych renderów. Następnie mamy stereofoniczne głośniki. Quandt wspomina także o czytniku kart microSD o pojemności do 400 GB. Drugi z aparatów w Plusie ma sensor 12 Mpix i obiektyw ze stałym światłem f/2.4. Nie zabraknie także funkcji nagrywania wideo slow-motion w 960 fps(dotychczasowe przecieki sugerowały 480 fps), co umożliwiają także wybrane Xperia, jak XZ Premium (zobacz aktualne oferty). Uaktualnione o nowe informacje dane techniczne znajdziecie w dalszej części artykułu.
Samsung Galaxy S9 - dane techniczne
5,8" lub 6,2" ekran Super AMOLED o rozdzielczości QHD+ (1440 x 2960 pikseli)
procesor Qualcomm Snapdragon 845 lub Exynos 9810
4 lub 6 GB pamięci RAM typu LPDDR4
64 lub 128 GB miejsca na dane (kości UFS 2.1)
czytnik kart pamięci microSD o pojemności do 400 GB
kamerka 8 Mpix f/1.7 do wideorozmów z autofocusem
aparat fotograficzny 12 Mpix Dual Pixel z OIS i przysłoną f/1.5-f/2.4
bateria o pojemności około 3000/3500 mAh
Wi-Fi 802.11ac
Bluetooth 5.0
GPS
NFC
modem LTE kat. 18 (do 1,2 Gbps)
dual SIM (opcjonalnie)
USB C
IP68
czytnik linii papilarnych
skaner tęczówki oka
stereofoniczne głośniki
Android 8.0 Oreo z Galaxy AI UX
www.easyprotect.pl

iOS vs Android - porównanie dwóch najważniejszych mobilnych OS-ów
Użytkownicy Androida często nie rozumieją, co takiego widzą w smartfonach Apple'a ich właściciele. I vice versa. Dlatego przyglądamy się bliżej systemom Google'a i Apple i zestawiamy ich najbardziej wyraziste cechy ze sobą, aby zauważyć znaczące różnice, niewidoczne na pierwszy rzut oka.Google i Apple niepodzielnie rządzą na rynku smartfonów, a zarówno Android jaki i iOS mają grono wiernych fanów. Często jednak oprócz czysto sprzętowych rozterek wiele osób planujących zakup urządzenia nie wie, czego spodziewać się po konkurencji. W naszym materiale wideo przyglądamy się najważniejszym i najciekawszym różnicom pomiędzy Androidem i iOS-em.
Jak są wasze ulubione cechy Androida lub iOS-a? Piszcie w komentarzach.

Aktualne ceny najnowyszch telefonów Apple działających pod kontrolą iOS:

iPhone 8 - najniższa cena
iPhone X - najniższa cena
Najmocniejsze smartfony z Androidem na pokładzie - wybrane propozycje:

Xiaomi Mi Mix 2 - mocny flagowiec lubianej w Polsce chińskiej marki. Nietypowa konstrukcja z pewnością wyróżnia Mi Miksa 2 na tle konkurencji, podobnie jak atrakcyjna cena. Sprawdź naszą recenzję oraz najniższą obecnie cenę
LG V30 - perła w koronie Koreańczyków, smartfon dla prawdziwych entuzjastów z ponadprzeciętnymi możliwościami w tworzeniu fotografii i - przede wszystkim - filmów wideo. Sprawdź cenę oraz naszą recenzję.
Huawei Mate 10 Pro - do premiery nadchodzącego wielkimi krokami flagowca Chińczyków Mate 10 Pro nadal pozostaje najbardziej zaawansowaną i najmocniejszą pozycją w ofercie producenta. W naszej recenzji nie brakowało pochwał, a smartfon od czasu publikacji zdążył potanieć o przeszło 500 złotych.
Samsung Galaxy S8+ - lada moment premiera następcy, ale zanim go poznamy Galaxy S8 i jego większy brat bliźniak S8+ to zdecydowanie jedna z najciekawszych propozycji w segmencie flagowców. Sprawdź najniższą cenę.
Honor 9 - praktycznie bezkonkurencyjny na swojej półce cenowej flagowiec Huaweia, parametrami mocno zbliżony do lubianego i popularnego w Polsce P10. Obecnie do kupienia w bardzo niskiej cenie, oferując jednocześnie całkiem sporo.

www.easyprotect.pl

Czy smartfon może zastąpić komputer stacjonarny?
Sprzedawane obecnie smartfony mają odpowiednią moc obliczeniową, żeby zastąpić komputer w większości podstawowych zadań. Pozostaje jednak pytanie, czy chcemy w ten sposób korzystać z telefonów i jak takie rozwiązanie może sprawdzić się w codziennym życiu? Czy smartfon może rzeczywiście zastąpić komputer?Wizją smartfonów zastępujących komputery jesteśmy karmieni przez producentów sprzętów i oprogramowania od wielu lat. Wielkim atutem ekosystemu Windows 10 miała być mobilna wersja tego systemu operacyjnego. Kilka lat temu Microsoft zarzekał się, że już niedługo nie będziemy potrzebować laptopów, bo smartfony z zainstalowanym Windows 10 Mobile wpięte do stacji dokującej pozwolą na komfortową pracę z użyciem myszki, klawiatury oraz dużego wyświetlacza. Pięknie, prawda? Wszyscy wiemy, jak to wszystko się skończyło - z buńczucznych zapewnień nie zostało nic. Przytaczam przykład firmy z Redmond, żeby pokazać, że nawet takim gigantom ciężko jest wymyślić sprzęt, oprogramowanie oraz peryferia, które mogłyby sprawić, że zdecydowalibyśmy się w końcu na zastąpienie komputerów smartfonami. Czy oznacza to, że takie rozwiązanie nie jest możliwe? Wręcz przeciwnie, ale o tym za chwilę.
Zacznę od tego, skąd w ogóle wziął się pomysł na zastąpienie komputerów smartfonami. Ilość inteligentnych urządzeń, którymi posługujemy się na co dzień, rośnie. Kiedyś były to tylko komputery i niemal wymarłe już telefony komórkowe, potem dołączyły do nich urządzenia PDA, następnie przyszły smartfony i tablety, a dziś na nadgarstkach nosimy smartwatche, opaski fitness, a niektóre sprzęty domowe możemy kontrolować za pomocą inteligentnych głośników. Sprawia to, że często zdarza się, że zamiast pracować lub cieszyć się rozrywką, rozproszeni jesteśmy pomiędzy sprawdzaniem powiadomień na różnych urządzeniach, co może rodzić nie tylko frustrację, ale także negatywnie wpływa na wydajność pracy. Dlatego powstał pomysł, żeby możliwie dużą ilość urządzeń zamknąć w jednej obudowie. Wtedy skończyłoby się żonglowanie komputerami, smartfonami i innymi, a użytkownicy mogliby korzystać z ujednoliconego ekosystemu, co byłoby dodatkowym atutem. Po prostu rewelacja. Mimo tego, że dysponujemy odpowiednim sprzętem do sprostania takiemu wyzwaniu, to pozostaje kwestia oprogramowania oraz wydajności. Przykład Microsoftu pokazuje, że nie jest to łatwe zadanie.
To, co nie udało się firmie z Redmond, chcą jednak zrobić inni producenci wykorzystując Androida oraz usługi od Google. Najnowszym przykładem na wykorzystanie smartfona jako komputera są telefony od Samsunga. Galaxy S8 oraz S8+ osadzone w stacji dokującej DeX (sprawdź aktualne oferty w polskich sklepach) przeobrażają się w coś, co ma przypominać komputer. Takie rozwiązanie może się sprawdzić do bardzo prostych zadań, jednak zapomnijcie o pracy nad rozbudowanymi arkuszami kalkulacyjnymi albo podobnie wymagających zadań. Sprzęt nie jest po prostu wystarczająco wydajny. Oczywiście napiszecie maila, dokument tekstowy, zajmiecie się podstawową obróbką zdjęć i filmów oraz obejrzycie film na YouTube. Wszystko działa jak na średniej klasy komputerze. Niestety są pewne ograniczenia. Nie wszystkie aplikacje są kompatybilne z przypominającym biurkowe systemy operacyjne interfejsem i części programów nie można wyświetlić na pełnym ekranie, a jedynie w oknie rozmiarów wyświetlacza smartfona, co może uprzykrzyć korzystanie z nich.
Dyskusyjna jest także sprawa mobilności i zastąpienie laptopa smartfonem. O ile ten pierwszy wystarczy wrzucić do torby lub plecaka i będzie gotowy do pracy w każdym miejscu, tak w przypadku drugiego musielibyśmy zabierać ze sobą nie tylko klawiaturę oraz mysz, ale także jakiś wyświetlacz. Nie jest to problemem, jeśli w domu i pracy dysponujemy dwoma kompletami takich akcesoriów, ale co kiedy przyjdzie nam pracować poza tymi miejscami? Najlepszym zaprezentowanym dotychczas rozwiązaniem wydaje się smartfon HP X3 Elite oraz sprzedawane do niego akcesoria. Pierwsze to stacja dokującą podobna do Dex, a drugie to HP X3 Elite Lap Dock, czyli coś na kształt laptopa. Producent tego sprzętu zadbał nawet o to, żeby użytkownicy Windows 10 Mobile zainstalowanego na modelu X3 Elite mogli uruchamiać (za dodatkową opłatą) normalne, desktopowe aplikacje (są strumieniowane z serwerów HP). Niestety kompletne rozwiązanie od HP jest niezwykle drogie. Za sam smartfon trzeba zapłacić niemal 4000 zł (sprawdź aktualne oferty) w najtańszej wersji, a stacja dokująca Lap Dock to wydatek prawie 3000 zł (sprawdź aktualne ceny). Drogo, a trzeba jeszcze pamiętać o tym, że mobilnej wersji Windows 10 daleko do doskonałości, a Microsoft zapowiedział już, nie będzie jej dalej rozwijał. Czy to oznacza, że zastępowanie komputera smartfonem to pomysł z góry skazany na przegraną? Nie, ale na rozwiązania, które pozwolą nam pozbyć się blaszaków i laptopów na rzecz komputerów zamkniętych w obudowach telefonów, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Mobilne procesory oraz karty graficzne stają się coraz wydajniejsze, usługi strumieniowania zyskują na popularności, pozostanie jedynie opracowanie spójnego ekosystemu, który pozwoli wygodnie pracować nie tylko palcem na małym ekranie smartfona, ale także myszą i klawiaturą na dużym wyświetlaczu do niego podłączonym. I możliwe, że nad takim rozwiązaniem pracuje już Google. Projekt nazwany Fuschia to nowy system operacyjny, nad którym pracuje się w Mountain View. Niestety w tej chwili nie znamy szczegółów na temat jego przeznaczenia i nie wiemy, czy będzie to mariaż Chrome OS (wykorzystywanego w chromebookach) oraz Androida, co pozwoliłby na stworzenie prawdziwych hybryd służących nie tylko jako smartfony, ale także komputery osobiste.
www.easyprotect.pl

Jaki All-In-One w rozsądnej cenie? Zobacz pięć popularnych propozycji
Komputery osobiste są nadal chętnie kupowane, a w ostatnim czasie zauważalny jest wzrost popularności maszyn typu All-In-One. To idealnie do zastosowań domowych pecety, dlatego warto zapoznać się z propozycją pięciu takich urządzeń, które są na polskim rynku najchętniej kupowane.
MSI Pro 16 Flex-018XEU
Pierwszą z propozycji jest bardzo elegancki model MSI Pro 16 Flex-018XEU, który kupimy za kwotę poniżej 2000 zł. Komputer charakteryzuje się stylowym wzornictwem podkreślanym przez czarną ramkę otaczają wyświetlacz. W nowocześnie zaprojektowanej obudowie przypominającej cyfrową ramkę do zdjęć, znajduje się dotykowy ekran 15,6" o rozdzielczości HD, obsługiwany przez zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics. Wyświetlacz obsługuje 10 punktów dotyku, co znacznie ułatwia obsługę komputera i przydaje się szczególnie podczas zabawy, w której brać mogą udział dwie osoby. Sercem komputera jest czterordzeniowy procesor Intel Celeron N3160 z 4 GB pamięci RAM, który wystarczy do typowych zadań, jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów oraz rozrywka. Pliki zapisać można na 500 GB dysku, jednak pewną niedogodnością może być brak napędu optycznego, więc chcąc oglądać filmy DVD, musimy korzystać z czytnika zewnętrznego. Plusem sprzętu jest pasywny system chłodzenia, co redukuje hałas. Kolejną zaletą jest możliwość wyświetlania obrazu na dwóch ekranach oraz złącze USB 3.1, co znacznie zwiększa możliwości wykorzystania tego sprzętu. System operacyjny użytkownik musi kupić jednak we własnym zakresie.
HP All in One 22-b009nw
Trzecim modelem jest HP All in One 22 dostępny za kwotę poniżej 2500 zł. Komputer konstrukcyjnie jest bardzo zbliżony do poprzednika, a więc tutaj także mamy 21,5" monitor, w którego obudowie umieszczono wszystkie podzespoły. Ekran ma rozdzielczość Full HD oferuje wyraźny obraz oraz szerokie kąty widzenia. Sercem sprzętu jest natomiast wydajny czterordzeniowy procesor AMD A6-7310 połączony z 4 GB pamięci RAM, którą można rozszerzyć do 8 GB. Za wyświetlanie obrazu odpowiada karta graficzna AMD Radeon R4 wyposażona w 512 MB własnej pamięci, co znacznie podnosi wydajność komputera w zakresie multtimediów, a szczególnie gier komputerowych. Nabywca tego modelu nie musi się też martwić o miejsce na programy i dokumenty, gdyż producent zainstalował tutaj 1 TB dysk twardy oraz nagrywarkę DVD, która nie tylko pozwala oglądać filmy, ale też archiwizować dane. Natomiast wbudowany webcam umożliwia kontakt z najbliższymi. Komputer posiada oczywiście zainstalowany system Windows 10 Home, więc od razu po wyjęciu z pudełka jest gotowy do pracy.
Lenovo IdeaCentre 520
Ostatnią z propozycji jest komputer Lenovo IdeaCentre 520, za który zapłacimy poniżej 3000 zł. W nowocześnie zaprojektowanej obudowie osadzonej na eleganckiej podstawce, znajduje się 21,5" ekran Full HD, który prezentuje się bardzo stylowo dzięki niezwykle wąskiej ramce. Producent zainstalował w nim procesor Intel Core i3-7100T siódmej generacji oraz 4 GB pamięci RAM, którą można powiększyć maksymalnie do 12 GB. To bardzo wydajny układ zapewniający dużą moc obliczeniową oraz płynną wielozadaniowość. Zintegrowany układ Intel HD Graphics dba natomiast o odpowiednie działanie gier komputerowych oraz płynność oglądanych filmów. Bardzo ciekawym elementem jest wysuwany webcam, który wyjeżdża z górnej części obudowy, gdy jest potrzebny. Służy on nie tylko do wideorozmów, ale też do autoryzacji użytkownika. Za pomocą funkcji Windows Hello można zalogować się do systemu, a gdy odejdziemy od biurka, system to wykryje i automatycznie zablokuje komputer. Sprzęt wyposażono również w 1 TB dysk twardy, nagrywarkę DVD oraz system Windows 10.

Wybieżcie który rekomendujecie i polecacie ?
HP 250 G6 2XY78ES
Za kwotę poniżej 2000 zł, możemy sprawić sobie model HP 250 G6 2XY78ES. To niedrogi laptop, który dzięki odpowiednio dobranemu wyposażeniu świetnie nadaje się do pracy lub nauki. Komputer dysponuje matową 15,6" matrycą o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, czterordzeniowym procesorem Intel Pentium N4200 i 4 GB RAM. O wyświetlanie obrazu dba natomiast zintegrowany układ graficzny Intel HD. Taka konfiguracja nie jest może demonem prędkości, ale bez trudu poradzi sobie z aplikacjami biurowymi oraz umożliwi komfortowe oglądanie filmów, do czego przydany będzie wbudowana nagrywarka DVD, którą można wykorzystać także do archiwizacji danych. Dużą zaletą komputera jest oczywiście bardzo szybki dysk SSD o pojemności 256 GB, dzięki któremu wszystkie aplikacje, a także sam komputer uruchomią się błyskawicznie. Plusem są także porty USB 3.1 zapewniające szybki transfer plików z zewnętrznych nośników, czytnik kart pamięci oraz zainstalowany system operacyjny Windows 10. Laptop razem z baterią waży 1,86 kg.
Asus R541NA-GQ152T
W budżecie zbliżonym do poprzednika, możemy nabyć także stylowy model Asus R541NA-GQ152T. Laptop dysponuje matowym ekranem o przekątnej 15,6" oraz rozdzielczości HD, zaś pod jego maską znajduje się identyczny jak w poprzednim modelu radzący sobie z pracą wielozadaniową procesor Intel Pentium N4200 i 4 GB RAM. Tutaj również znajdziemy 256 GB dysk SSD i nagrywarkę płyt DVD. Natomiast wyświetlaniem obrazu zajmuje się zintegrowany układ graficzny Intel Graphics, który radzi sobie z grami oraz pozwala nam oglądać filmy w rozdzielczości Full HD. Producent zadbał też o jakość dźwięku, wyposażając sprzęt w technologię SonicMaster oraz oprogramowanie AudioWizard, dzięki którym nabiera on przestrzenności. Dodatkowym atutem jest technologia ASUS Splendid dbająca o jakość obrazu, która dostosowuje gamę kolorów oraz precyzję wyświetlacza. Nie zabrakło tu również technologii ASUS EyeCare, zapobiegającej zmęczeniu oczu podczas długiego siedzenia przed ekranem. Komfort użytkowania sprzęt podnosi też ergonomiczna klawiatura wyspowa oraz specjalny system IceCool, zapobiegający gromadzeniu się ciepła w miejscu, na którym spoczywają dłonie użytkownika podczas pracy. Miłym dodatkiem jest system Windows 10 Home oraz 3-komorowa bateria. Dodam, że laptop waży 2 kg.
www.easyprotect.pl

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+: co już o nich wiemy?
Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ zostaną zaprezentowane już za kilka tygodni. Wiemy, że nastąpi to w trakcie targów MWC 2018, które odbędą się pod koniec lutego w Barcelonie. Prawda jest jednak taka, że na temat nowych smartfonów wiemy już naprawdę sporo. Znany jest ich wygląd oraz niemal kompletna specyfikacja techniczna.Samsung ukończył prace nad komponentami do smartfonów Galaxy S9 i S9+ już w listopadzie. Następnie zabrał się za dopracowanie oprogramowania. Zobaczmy, co już wiemy na temat nadchodzących flagowców koreańskiej marki.
Galaxy S9 i S9+ z praktycznie niezmienionym przodem obudowy
Przednia cześć obudowy Samsungów Galaxy S9 i S9+ prawie nie będzie różnić się niczym od poprzedników. Ponownie znajdziecie tu zakrzywione ekrany Super AMOLED o przekątnych 5,8" oraz 6,2" i rozdzielczości QHD+. Dotychczasowe przecieki, jak rendery Onleaks, sugerują, że rozmieszczenie elementów nad ekranem też nie ulegnie większym zmianom. To samo dotyczy ramek, które pod względem grubości powinny być zbliżone do poprzedników.
Tył Galaxy S9 i S9+ z ciekawymi nowościami
Galaxy S9 ma nieco przeprojektowany aparat fotograficzny. Obiektyw i dioda LED umieszczone są obok siebie. Poza tym kamera nie wystaje ponad tylny panel obudowy. Czytnik linii papilarnych przeniesiono w inne miejsce. Umieszczono go pod aparatem.Galaxy S9+ zapowiada się jeszcze ciekawiej. Wiemy, że pojawi się w nim podwójny aparat fotograficzny. Nie wiadomo jednak, czy będzie to kamera zapożyczona z Galaxy Note 8 (zobacz aktualne oferty). Możliwe, że tym razem Koreańczycy postawili na inne rozwiązanie.
Galaxy S9 i S9+ z ulepszonym głównym aparatem fotograficznym
Samsung Galaxy S9 ma otrzymać aparat Dual Pixel 12 Mpix z OIS (optyczną stabilizacją obrazu) z modelu S8 jednak uzupełniony mechanizmem regulowania przesłony w przedziale od f/1.5 do f/2.4. To informacje, które pojawiły się na zdjęciu opakowania, które kilka dni temu wyciekło do sieci. Nowością ma być także tryb "super slow-mo" mający pozwalać na rejestrowanie firmów z prędkością nawet 1000 klatek na sekundę. Obiektyw w modelu S9+ ma również bazować na tych rozwiązaniach, jednak będzie wspomagany przez dodatkowy teleobiektyw.
Galaxy S9 i S9+ z procesorami Exynos 9810 i Snapdragon 845
Galaxy S9 i S9+ będą dostępne z różnymi procesorami, w zależności od rynku dystrybucji. W Azji i Stanach Zjednoczonych będzie to najnowszy SoC Qualcomma, czyli Snapdragon 845. Natomiast w modelach telefonów przeznaczonych do innych krajów, czyli tych, które pojawią się także w Polsce, znajdziecie nowy procesor Koreańczyków - Exynos 9810. W Galaxy S9 spodziewamy się tylko 4 GB pamięci RAM. Natomiast Galaxy S9+ ma otrzymać pamięć operacyjną zwiększoną do 6 GB. Taki zabieg może dziwić, ale może to pozwolić firmie na zwiększenie ceny następcy Galaxy S8+ (zobacz aktualne oferty), co raczej nie jest dobrą wiadomości dla klientów. W Polsce telefony powinny być dostępne z 64 GB miejsca na dane, ale będzie można je rozszerzyć z użyciem kart microSD o pojemności do 256 GB.
Galaxy S9 i S9+ dostaną stereofoniczne głośniki
Samsung długo unikał stereofonicznych głośników. To się w końcu zmieni i smartfony Galaxy S9 i S9+ otrzymają taki zestaw. Przetworniki powstały we współpracy z firmą AKG, z którą Koreańczycy wcześniej tworzyli także słuchawki. Być może głośniki w modelach S9 i S9+ będą głośniejsze od tych z zeszłorocznych iPhone'ów 8 (zobacz aktualne oferty)?
Jeśli obawiacie się, że Samsung da wam w Galaxy S9 stereofoniczne głośniki, ale przy okazji zabierze minijacka, to spokojnie. Tradycyjne złącze słuchawkowe pozostało i na razie nie zapowiada się, żeby miało zniknąć. Gniazdo USB C również jest obecne, co nie powinno nikogo dziwić, w końcu S9 i S9+ flagowe modele.
Galaxy S9 i S9+ z Androidem 8.0 Oreo z Galaxy AI UX
Samsungi Galaxy S9 i S9+ będą pracować pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo z nową nakładką Galaxy AI UX, którą ujawniono już kilka tygodni temu. Spodziewamy się, że Bixby dostanie większe możliwości, a przy okazji pojawią się nowe funkcje wykorzystujące sztuczną inteligencję. Ta pojawia się w smartfonach coraz częściej, czego przykładem może być Huawei Mate 10 Pro (zobacz aktualne oferty).
Galaxy S9 i S9+ Nowe akcesoria
Samsung przygotowuje także nowe akcesoria dla Galaxy S9. Wiemy, że wśród nich są m.in. etui o nazwie Hyperknit Cover czy nowa ładowarka bezprzewodowa. Najciekawiej zapowiada się jednak stacja DeX Pad. Ma ona dawać więcej możliwości od oferowanych obecnie przez DeX (zobacz aktualne oferty). Smartfony będzie można m.in. położyć płasko i w ten sposób wykorzystać w roli gładzika czy wirtualnej klawiatury.
Galaxy S9 i S9+ Kiedy premiera?
Samsung na CES 2018 potwierdził, że pochwali się smartfonami Galaxy S9 na targach MWC 2018, które rozpoczną się pod koniec lutego w Barcelonie. Sprzedaż ma ruszyć już w marcu. W tym roku nie powinno dojść do opóźnienia premiery, co spotkało modele Galaxy S8 (zobacz aktualne oferty). Bazujące na dotychczasowych plotkach dane techniczne telefonów znajdziecie poniżej.
Samsung Galaxy S9 - dane techniczne
5,8" lub 6,2" ekran Super AMOLED o rozdzielczości QHD+ (1440 x 2960 pikseli)
procesor Qualcomm Snapdragon 845 lub Exynos 9810
4 lub 6 GB pamięci RAM typu LPDDR4
64 GB miejsca na dane (kości UFS 2.1)
czytnik kart pamięci microSD o pojemności do 256 GB
kamerka 8 Mpix f/1.7 do wideorozmów z autofocusem
aparat fotograficzny 12 Mpix Dual Pixel z OIS i przysłoną f/1.5-f/2.4
bateria o pojemności około 3200/3700 mAh
Wi-Fi 802.11ac
Bluetooth 5.0
GPS
NFC
modem LTE kat. 18 (do 1,2 Gbps)
dual SIM (opcjonalnie)
USB C
IP68
czytnik linii papilarnych
skaner tęczówki oka
stereofoniczne głośniki
Android 8.0 Oreo z Galaxy AI UX

LG ThinQ WK9 - głośnik inteligentny z 8" ekranem i Google Assistant (CES 2018)
LG ThinQ WK9 to kolejny głośnik inteligentny Koreańczyków, który integruje się z Google Assistant. W odróżnieniu od modelu Speaker w tym umieszczono także ekran dotykowy o przekątnej 8 cala. Zdaje się więc, że producent chce powalczyć o klientów m.in. z Amazon Echo Show. Urządzenie prezentowane jest na stoisku firmy na targach CES 2018.LG ThinQ Speaker zapowiedziano jeszcze przed targami CES 2018. To jednak nie jedyny głośnik inteligentny Koreańczyków z Google Assistant. Firma przywiozła do Las Vegas także model z wbudowanym ekranem. To urządzenie o nazwie ThinQ WK9, które ma być dostępne w sprzedaży w niedalekiej przyszłości.LG ThinQ WK9 ma dwa głośniki po bokach, a pomiędzy nimi umieszczono ekran. Zastosowano tu 8-calowy panel dotykowy. Urządzenie bazuje na platformie Qualcomma o nazwie SD624 Home Hub. Nad ekranem umieszczono kamerę i ta ma pozwolić m.in. na prowadzenie wideorozmów poprzez komunikator Google Duo. Głośniki są zgodne z Meridian Audio, a całość może pełnić także rolę Chromecasta, którego znajdziecie chociażby w sklepie Morele.net.
LG nie podało ceny głośnika ThinQ WK9, ale z pewnością nie będzie to sprzęt z niższej półki. Tegoroczne targi CES 2018 pokazują, że zainteresowanie tego typu urządzeniami rośnie i jest to już jakiś trend. Analitycy sugerują, że głośniki inteligentne będą sprzedawać się coraz lepiej.

Strona 1 z 7
 • Jesteśmy do Państwa dyspozycji
  od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 9:00 do 17:00
  pod numerami telefonu

  dla połączeń z numerów stacjonarnych:
  801 009 419

  dla połączeń z numerów komórkowych:
  881 009 019

  lub adresem mailowym:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Aby zobaczyć jak łatwo kupić Gwarancję EasyProtect®
  oraz jakie posiada zalety
  kliknij tutaj

 • Jeśli posiadasz już Certyfikat Gwarancyjny EasyProtect®, koniecznie odbierz kupon rabatowy uprawniający do nabycia kolejnej Gwarancji dla Twojego sprzętu z 15% bonifikatą.

   

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd