Dlaczego warto nabyć Przedłużoną Gwarancję EasyProtect®

Dlaczego warto nabyć Przedłużoną Gwarancję EasyProtect®

Mamy w domach w firmach ponad dziesięcioletnie sprzęty komputerowe RTV-AGD, które nadal działają bez zarzutu. Mamy też sprzęty nowe, które psuja się tuż po upływie okresu gwarancji. Co jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy nowoczesne sprzęty są gorszej jakości od tych starych, topornych, znacznie mniej zaawansowanych technicznie?

Odpowiedź jest prosta – wszystkim rządzi pieniądz.

Żywotność produkowanych sprzętów jest z góry ustalona, gdyż producentom zależy na tym, aby sprzedawać kolejne egzemplarz w miejsce tych zużytych. Gdy nowoczesny odkurzacz zepsuje się tuż po gwarancji, nie oznacza to, że jest zły czy słabej jakości. Po prostu producent uznał, że 24 miesiące używania odkurzacza to aż nadto i po tym okresie klient powinien kupić nowszy egzemplarz, lub skorzystać z odpłatnego serwisu sprzętu generując zyski producenta, sklepu i ogólnie nakręcając gospodarkę.

Zjawisko awaryjności produktu znane jest nie od dziś. Już światowi producenci żarówek – Osram, Philips, General Electric i inni – uznali, że nie opłaca się produkować żarówek o bardzo długiej żywotności, gdyż negatywnie wpływa to na poziom ich sprzedaży. Żarówek bowiem nie kupuje się na zapas, lecz wymienia w razie ich przepalenia. Nie warto więc czekać zbyt długo na taka awarię – lepiej ja z góry zaplanować i obliczyć czas, po którym żarówka odmówi posłuszeństwa i klient będzie musiał kupić nową.

Tego typu działania mają, w opinii producentów, stymulować wzrost gospodarczy i przeciwdziałać kryzysowi. Im więcej rzeczy klient będzie musiał kupić w miejsce posutych, lub wykonać drogie naprawy serwisowe tym więcej tych produktów lub części zamiennych będzie musiało zostać wyprodukowanych, co da z kolei zatrudnienie ludziom w fabrykach. Cóż, pod względem etycznym jest to raczej wątpliwe postępowanie, jednakże z punktu widzenia ekonomii trudno odmówić mu racji.

Takich doświadczeń nie mieli Polacy w czasach PRL. Kupując niezniszczalny niemal odkurzacz Zelmer czy maszynę do szycia Łucznik, mogli mieć pewność, że sprzęt ten posłuży jeszcze ich wnukom. Sprzęt ten był siermiężny, niezbyt ładny, lecz niezwykle trwały i wytrzymały. Niewątpliwie wpływ na to miały same konstrukcje tych produktów oraz stosowane materiały. Maszyna do szycia Łucznik sprzed 40 lat jest cała metalowa, solidna i ciężka. Nowoczesna maszyna jest lekka, jej części wykonano głównie z tworzyw sztucznych, co zdecydowanie przekłada się na znacznie krótszą żywotność poszczególnych elementów urządzenia.

Nie do pominięcia jest tu również kwestia części zamiennych i opłacalności napraw po ustaniu gwarancji macierzystej sprzętu na własną rękę. Dawniej niemal do wszystkich urządzeń można było dokupić części zamienne i w ten sposób przedłużyć żywotność sprzętu. Obecnie części zamiennych jest bardzo mało lub są one zbyt drogie aby naprawa była dla użytkownika indywidualnego opłacalna. Taniej jest dokupić przedłużenie ochrony serwisowej i cieszyć się przydatnością sprzętu o kolejne nawet 3 lata. Kwestia opłacalności na własną rękę napraw i dostępności części zamiennych ma również związek z miejscem produkcji danego urządzenia.

Nie jest tajemnicą, że większość sprzętu AGD powstaje w Chinach, Korei czy na Tajwanie, stąd też bardzo duże trudności z częściami zamiennymi dla pojedynczych napraw. Inaczej oczywiście jest w przypadku dużych zorganizowanych serwisów, które element ryzyka w postaci inwestycji w części biorą na siebie, jak w przypadku produktu Przedłużonej Ochrony Serwisowej EasyProtect®.

Niemniej takie działania producentów są irytujące. Odbieramy je jako lekceważenie potrzeb klientów, arogancję i praktyki monopolistyczne. Z drugiej jednak strony mamy w czym wybierać – współczesna oferta czy to sprzętu AGD, czy komputerowego, jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie w korzystnej cenie a ich rozbudowana forma w postaci możliwości nabycia dodatkowej ochrony na sprzęt, sprawia, że wybieramy droższe urządzenia z dodatkową gwarancję EP®

Bywa oczywiście i tak, że współczesny sprzęt pracuje bez zarzutu nawet po okresie gwarancji, ale czy jest sens w dacie zakupu podejmować aż takie ryzyko i zrezygnować z dodatkowej ochrony serwisowej EasyProtect ® już na wstępie... jak dowodzą statystyki, raczej nie ;-) Z

apraszamy do odwiedzenia naszej platformy i objęcia swojego sprzętu Przedłużoną Gwarancję EasyProtect® już dziś

Read 810 times
 • Jesteśmy do Państwa dyspozycji
  od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 9:00 do 17:00
  pod numerami telefonu

  dla połączeń z numerów stacjonarnych:
  801 009 419

  dla połączeń z numerów komórkowych:
  881 009 019

  lub adresem mailowym:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Aby zobaczyć jak łatwo kupić Gwarancję EasyProtect®
  oraz jakie posiada zalety
  kliknij tutaj

 • Jeśli posiadasz już Certyfikat Gwarancyjny EasyProtect®, koniecznie odbierz kupon rabatowy uprawniający do nabycia kolejnej Gwarancji dla Twojego sprzętu z 15% bonifikatą.

   

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd