iPhone 8 nie będzie posiadał złącza Lightning…?

iPhone 8 nie będzie posiadał złącza Lightning…?

Niewiele po premierze nowych urządzeń Apple, w tym przypadku iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus, świat zasypywany jest informacjami o nadchodzących urządzeniach. Wiele z nich ciągle się powtarza, inne natomiast pojawiają się rzadko. Jaki będzie specjalny model na 10 lecie iPhone? Tego dowiemy się pod koniec roku, na dzień dzisiejszy musimy zadowolić się kolejnymi nieoficjalnymi informacjami.

Tym razem źródłem wycieku jest The Wall Street Journal, które powołuje się na pewnego informatora, który donosi, że iPhone 8 będzie posiadał zakrzywiony ekran OLED, który będzie znacząco odróżniać go od modeli iPhone 7s oraz iPhone 7 Plus ze zwykłym ekranem LCD. Za dostawę zakrzywionych ekranów odpowiadać ma Samsung, o czy również mogliśmy przeczytać wcześniej z innych źródeł.

Apple usunie złącze Lightning z iPhone 8?!

Według źródeł WSJ, Apple ma zrezygnować ze swojego firmowego złącza Lightning i zastąpić go ma… USB-C. Powodem takiej decyzji może być fakt, że nowy Macbook 12 oraz najnowsze Macbooki Pro posiadają tylko złącza USB typu C. Mimo wszystko, według mnie, byłaby to dziwna decyzja i wydaje się to mało prawdopodobne. Serwis MacOtakara podaje, że firma z Cupertino pozostanie przy swoich złączach i jestem skłonny trzymać się ich wersji. Niejednokrotnie potwierdzili, że informacje które podawali odnalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Apple jest znane ze świetnego marketingu i nie po to tyle lat przyzwyczajali ludzi do BT oraz złącza Lightning licencjonując go i zarabiając na tym, że producenci stosują je w swoich słuchawkach, aby teraz wykastrować urządzenia z tego złącza. Dodatkowo z iPhone usunięto mini jack, czyli analogowe złącze słuchawkowe zastępując go właśnie cyfrowym, poprawiającym jakość dźwięku Lightning.

Jest mi naprawdę trudno w to uwierzyć, ale to wszystko oczywiście domysły i spekulacje, a jaka będzie finalna wersja, dowiemy się dopiero prawdopodobnie we wrześniu.

Read 485 times
 • Jesteśmy do Państwa dyspozycji
  od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 9:00 do 17:00
  pod numerami telefonu

  dla połączeń z numerów stacjonarnych:
  801 009 419

  dla połączeń z numerów komórkowych:
  881 009 019

  lub adresem mailowym:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Aby zobaczyć jak łatwo kupić Gwarancję EasyProtect®
  oraz jakie posiada zalety
  kliknij tutaj

 • Jeśli posiadasz już Certyfikat Gwarancyjny EasyProtect®, koniecznie odbierz kupon rabatowy uprawniający do nabycia kolejnej Gwarancji dla Twojego sprzętu z 15% bonifikatą.

   

DMC Firewall is a Joomla Security extension!