Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Na co zwracać uwagę?

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Na co zwracać uwagę?

Często się słyszy, że oczyszczacz powietrza jest przeznaczony wyłącznie dla alergików. Tymczasem w rzeczywistości, urządzenie tego typu jest również bardzo pomocne w walce ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza.

Dobry oczyszczacz powietrza to zakup niezbędny w wypadku osób podatnych na uczulenia. Ale nie tylko alergicy sięgnąć powinni po taki sprzęt. Z uwagi na stale rosnące zagrożenie smogiem, skuteczne urządzenie służące do filtracji zanieczyszczeń z powietrza przyda się również przysłowiowemu Kowalskiemu, nie uskarżającemu się jak dotąd na kłopoty zdrowotne. Powód jest oczywisty: zawsze lepiej jest przeciwdziałać, niż leczyć.
Po co oczyszczacz powietrza w domu?

Smog jest na zewnątrz, ale w domu powietrze jest czyste – ten popularny pogląd ma niestety niewiele wspólnego z rzeczywistością. Pył, szkodliwe substancje chemiczne, różnego rodzaju bakterie, roztocza… To jeszcze nie koniec długiej listy rzeczy, które mogą sprawić, że poczujesz się gorzej także w domowych pieleszach.

Co ważne, nawet często sprzątając i dbając o właściwą wentylację pomieszczeń, nie jesteś w stanie w pełni wyeliminować zagrożenia. Możesz natomiast przypadkiem pogorszyć swoją sytuację – na przykład intensywnie wietrząc pokoje w sytuacji, gdy stężenie niebezpiecznych pyłów w powietrzu przekracza dopuszczalne normy.

Rozwiązaniem tego problemu jest zakup oczyszczacza powietrza. Tyle, że nie każdy sprzęt jest faktycznie tak dobry, jak zachwalają go sprzedawcy. O czym więc pamiętać idąc na zakupy?

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Nie wchodząc w techniczne szczegóły, sam proces oczyszczania powietrza jest stosunkowo prosty. Potrzebny Ci dobry filtr, który wyłapie zanieczyszczenia oraz wentylator, który zagwarantuje skuteczny przepływ powietrza. Tylko tyle. Inne cechy są wyłącznie uzupełnieniem dla tego duetu i należy traktować je drugorzędnie.

Bazując na tych założeniach nietrudno wysnuć wniosek, że najważniejsze parametrykażdego oczyszczacza powietrza to skuteczność założonych filtrów oraz wydajność filtracji, czyli ilość powietrza wyrzucanego przez urządzenie w ciągu godziny. Uzbrojeni w tę wiedzę możemy powoli ruszać na zakupy.

Co musi mieć dobry oczyszczacz powietrza?

Filtr HEPA cieszący się sławą najskuteczniejszego narzędzia do walki z alergenami i pyłem. Na rynku nie brakuje innych rozwiązań (jak na przykład filtry elektrostatyczne, wodne czy fotokatalityczne), ale zdaniem agdManiaKa to właśnie porządny filtr HEPA gwarantuje Ci optymalny poziom bezpieczeństwa. Porównywalny ze skutecznością HEPA jest tylko system kilkukrotnej filtracji wykorzystywany w zaawansowanych oczyszczaczach marki Daikin.

Skuteczny system wymiany powietrza to podstawa wydajnego oczyszczacza. Na nic w końcu nie przyda Ci się najlepszy nawet filtr HEPA, jeśli nie dasz rady przepuścić przez niego wystarczającej ilości zanieczyszczonego powietrza. Wydajność filtracji często wyrażana jest wartością podawaną w metrach sześciennych na godzinę.

Regulację przepływu powietrza – kluczowa rzecz, aby dopasować wydajność urządzenia do warunków panujących w domu czy mieszkaniu. To o tyle istotne, że pracujący na maksymalnych obrotach oczyszczacz jest z reguły hałaśliwy, warto więc go „skręcić” w sytuacji, gdy poziom zanieczyszczeń w powietrzu jest niski lub w nocy.

Trzy punkty powyżej to podstawa każdego dobrego oczyszczacza powietrza. Warto jednak również zwrócić uwagę na trzy inne cechy.

Poziom hałasu wyrażany w dB – im niższy, tym lepiej. Jako punkt odniesienia przyjmij wartości 25 dB (niemal niesłyszalny w warunkach domowych), 35 dB (szum pracującego laptopa) oraz 55 dB (cicha pralka). Jeśli zakładasz, że oczyszczacz ma pracować w nocy, koniecznie wybierz sprzęt cichy (maksymalnie 30 dB) lub oferujący tryb nocny (pod tym pojęciem kryje się redukcja wydajności oczyszczania przy jednoczesnym obniżeniu poziomu hałasu).

Czujniki – im więcej, tym lepiej. W droższych urządzeniach znajdziesz sensory, które mierzą poziom zanieczyszczeń w powietrzu, automatycznie dopasowując tryb pracy oczyszczacza, jak również czujniki stanu filtra, które poinformują Cię o konieczności wymiany wkładu.

Dostępność części zamiennych – eksploatacja oczyszczacza kosztuje, warto więc zawczasu się zorientować, czy możesz liczyć na dobry serwis dla kupowanego urządzenia (szczególnie, jeśli produkt ściągasz z Chin).

Jak ocenić wydajność oczyszczacza?

Patrząc na kartę produktu, szukaj wartości wyrażonej w metrach sześciennych na godzinę (m3/h) – to parametr określający maksymalną wydajność oczyszczacza, czyli ilość powietrza, które urządzenie jest w stanie skutecznie oczyścić w przeciągu jednej godziny, pracując na maksymalnych obrotach.

Jak ustalić, która wartość będzie optymalna dla Ciebie? To proste – wystarczy, że znasz wielkość swojego pokoju lub biura. Uwaga: mierząc powierzchnię nie pomyl metrów kwadratowych z metrami sześciennymi – pomieszczenie 15-metrowe z wysokim sufitem będzie wymagało innego systemu oczyszczania, niż ten sam lokal ale z niskim sufitem lub skosami. 

Przykład: bierzemy na maniaKalny celownik salon o powierzchni 20 m2 oraz standardowej wysokości 2,5 m. Mnożymy jedną wartość przez drugą i wychodzi nam 50 m3 (20 x 2,5)

Dobry oczyszczacz powinien wymienić powietrze przynajmniej 5 razy w ciągu jednej godziny. Oznacza to, że skuteczność przepływu powietrza musi być przynajmniej 5-krotnie wyższa niż objętość pokoju w m3. Szukając więc sprzętu do powyższego, przykładowego salonu, potrzebny będzie oczyszczacz o wydajności minimum 250 m3/h (50 x 5).

Uważaj na…

Każdy oczyszczacz jest dobry dla osoby chorej – błąd. Cierpiąc na alergie lub astmę, szukaj wyłącznie produktów, których skuteczność jest potwierdzona właściwymi certyfikatami. Nie każdy sprzęt jest bowiem tak samo skuteczny w eliminowaniu patogenów.

Oczyszczacz kupujesz raz i masz „temat z głowy” – błąd. Podobnie, jak wiele innych produktów na rynku, tak i ten rodzaj sprzętu wymaga regularnego odkurzania, czyszczenia i – przede wszystkim – wymiany filtrów. Brudny oczyszczacz ze starym, niesprawnym filtrem na pewno nie pomoże a może nawet zaszkodzić.

Dobry oczyszczacz musi posiadać jonizator, ozonator i nawilżacz powietrza – błąd. Urządzenia 2w1, 3w1 czy 4w1 fajnie wyglądają na papierze, co nie znaczy, że dodatkowych opcji faktycznie potrzebujesz. Co więcej, jeśli decydujesz się na zakup takiego kombajnu, koniecznie wybierz urządzenie pozwalające wyłączyć każdy z ekstra trybów. Pamiętaj, że źle użyty kombajn może negatywnie wpłynąć na poziom wilgotności w mieszkaniu, może również doprowadzić do pogorszenia samopoczucia domowników. Nie daj się zwieść marketingowym obietnicom i kupuj wyłącznie sprzęt pod kątem swoich potrzeb. 

I na koniec ostatni, bardzo popularny mit: nie ważne jaki jest rozkład mieszkania, oczyszczacz sobie poradzi. Błąd. Oczyszczacz ma swoje ograniczenia – najważniejszym jest uzależnienie od naturalnego (niewymuszonego) przepływu powietrza w pomieszczeniach. Dlatego też to samo urządzenie może być bardzo skuteczne przy rozkładzie 2-pokojowym, gdzie wszystkie pomieszczenia są blisko siebie, a jednocześnie przegrać walkę z pyłem w wypadku dwóch oddalonych od siebie pokoi, przedzielonych ciasnym i krętym korytarzem. Dlatego też zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem – czasami lepiej jest zainwestować w dwa tańsze oczyszczacze o mniejszej wydajności (po jednym na pokój) niż jeden kosztowniejszy i wydajniejszy.

Jaki oczyszczacz kupić?

Oczyszczaczy powietrza w sklepach nie brakuje – rozpiętość cen jest znaczna, podobnie jak możliwości urządzeń. Aby ułatwić Ci wybór, agdManiaK wybrał trzy porządne urządzenia. Każde cieszy się nienaganną reputacją, jest świetnie wyposażone i bardzo wydajne. Naszym zdaniem to dobry zakup.

Daikin MC70L

Jeśli zrezygnować z filtrów HEPA to tylko na rzecz technologii Streamer, wykorzystywanej w sprzęcie marki Daikin. Skuteczna, kilkustopniowa filtracja, niski poziom hałasu, zapas wkładów na 10 lat oraz wysoki odsetek usuwanych bakterii i zarodników pleśni, czyni z tej maszyny dobrego kompana dla każdego – także osób podatnych na alergię.

Przedłużona Gwarancja EasyProtect® już od 199 brutto
www.easyprotect.pl
Read 342 times

Najnowsze artykuły

 • Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+: co już o nich wiemy?

  Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+: co już o nich wiemy?Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ zostaną zaprezentowane już za kilka t... Czytaj więcej
 • LG ThinQ WK9 - głośnik inteligentny z 8" ekranem i Google Assistant

  LG ThinQ WK9 - głośnik inteligentny z 8" ekranem i Google Assistant (CES 2018)LG ThinQ WK9 to kolejny głośnik inteligent... Czytaj więcej
 • 8 technologicznych trendów na rok 2018

  8 technologicznych trendów na rok 2018Świat technologii zmienia się nieustannie. Jego ewolucja jest stopniowa i często p... Czytaj więcej
 • Apple pozwane za spowalnianie iPhone'ów

  Apple pozwane za spowalnianie iPhone'ów. Takich pozwów pewnie będzie więcejApple w tym tygodniu przyznało się, że celowo... Czytaj więcej
 • HP Sprocket: Przenośna drukarka do zdjęć ze smartfona. Idealny prezent?

  HP Sprocket: Przenośna drukarka do zdjęć ze smartfona. Idealny prezent?HP Sprocket to drukarka do zdjęć ze smartfona, kt... Czytaj więcej
 • Inteligentny głośnik Samsunga planowany na pierwszą połowę przyszłego roku

  Inteligentny głośnik Samsunga planowany na pierwszą połowę przyszłego rokuWygląda na to, że obecnie każdy większy produc... Czytaj więcej
 • Apple potwierdza przejęcie Shazam

  Apple potwierdza przejęcie Shazam. Spodziewajmy się integracji w Apple MusicApple oficjalnie przejmuje Shazam i tym samy... Czytaj więcej
 • Co by tu jeszcze sprzedać? Powolny rozkład wielkiej Toshiby

  Co by tu jeszcze sprzedać? Powolny rozkład wielkiej ToshibyJeszcze kilkanaście lat temu Toshiba była synonimem solidnośc... Czytaj więcej
 • Co stało się z Nokią i BlackBerry? Kres wielkich marek

  Co stało się z Nokią i BlackBerry? Kres wielkich marek Nokia i BlackBerry rządziły swego czasu rynkiem urządzeń mobilnyc... Czytaj więcej
 • iPhone X ma najlepszy ekran na rynku smartfonów

  iPhone X ma najlepszy ekran na rynku smartfonówA przynajmniej tak twierdzi serwis DisplayMate, który wziął pod lupę wyśw... Czytaj więcej
 • iPhone X: Co należy wiedzieć przed zakupem?

  iPhone X: Co należy wiedzieć przed zakupem?Rozpoczęła się już przedsprzedaż iPhone’a X. Co warto wiedzieć przed jego zak... Czytaj więcej
 • Mi Mix 2. Czy faktycznie #xiaomilepsze?

   Mi Mix 2. Czy faktycznie #xiaomilepsze?Mianem pierwszego, oficjalnego „bezramkowca” mógł poszczycić się w 2014 roku, m... Czytaj więcej
 • Huawei Mate 10 i Mate 10 Pro: Wszystko, co już o nich wiemy

  Huawei Mate 10 i Mate 10 Pro: Wszystko, co już o nich wiemyHuawei Mate 10 i Mate 10 Pro zostaną oficjalnie zaprezentowan... Czytaj więcej
 • Google najwyraźniej rezygnuje z kart SIM w smartfonach. Dawno nic tak bardzo mnie nie ucieszyło

  Google najwyraźniej rezygnuje z kart SIM w smartfonach. Dawno nic tak bardzo mnie nie ucieszyłoW sieci pojawiły się kole... Czytaj więcej
 • Klawiaturo, dokąd zmierzasz? Czy w przyszłości pożegnamy się z klawiaturami?

  Klawiaturo, dokąd zmierzasz? Czy w przyszłości pożegnamy się z klawiaturami?Klawiatury są z nami od dzieciństwa - nieważ... Czytaj więcej
 • iPhone X: Czy nowy smartfon Apple to rzeczywiście przełom?

  iPhone X: Czy nowy smartfon Apple to rzeczywiście przełom? iPhone X oferuje szereg nowości, które nigdy wcześniej nie po... Czytaj więcej
 • Sony Walkman NW-ZX300, czyli odtwarzacz za 2500 złotych - pierwsze wrażenia z targów IFA 2017

  Sony Walkman NW-ZX300, czyli odtwarzacz za 2500 złotych - pierwsze wrażenia z targów IFA 2017Przenośne odtwarzacze muzyk... Czytaj więcej
 • iPhone 8 w przedsprzedaży od 15 września, a kiedy w sklepach?

  iPhone 8 w przedsprzedaży od 15 września, a kiedy w sklepach?iPhone 8 zostanie oficjalnie zaprezentowany już 12 września... Czytaj więcej
 • Aparaty w Xperiach: Sony wreszcie budzi się z letargu! (Best of IFA 2017)

  Aparaty w Xperiach: Sony wreszcie budzi się z letargu! (Best of IFA 2017)Nowa seria Xperia XZ1 oferuje ciekawą funkcję t... Czytaj więcej
 • Tesla bije rekord prędkości własnym środkiem transportu Hyperloop

  Tesla bije rekord prędkości własnym środkiem transportu HyperloopElon Musk pochwalił się dziś z rana na Instagramie, że... Czytaj więcej
 • Xiaomi Mi 6 z globalną premierą w przyszłym tygodniu

  Xiaomi Mi 6 z globalną premierą w przyszłym tygodniuXiaomi Mi, który jest już dostępny w naszych sklepach, już w przyszł... Czytaj więcej
 • YotaPhone 3 oficjalnie zapowiedziany. Premiera we wrześniu

  YotaPhone 3 oficjalnie zapowiedziany. Premiera we wrześniuYotaPhone 3 doczekał się w końcu oficjalnej zapowiedzi. Rosjan... Czytaj więcej
 • iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych coraz bardziej prawdopodobny

  iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych coraz bardziej prawdopodobnyiPhone 8 mógł posiadać czytnik linii papilarnych zin... Czytaj więcej
 • QNAP do domu i małej firmy

  QNAP do domu i małej firmyJakie usługi oferują serwery NAS firmy QNAP? Czy sieciowa pamięć masowa może zastąpić lokalne... Czytaj więcej
 • Telewizory OLED - Philips POS9002.

  Telewizory OLED Philipsa są już spotykane w polskich sklepachPhilips POS9002, czyli druga generacja telewizorów OLED teg... Czytaj więcej
 • Huawei MediaPad M3 Lite - test tabletu z kilkoma mocnymi stronami

  Huawei MediaPad M3 Lite - test tabletu z kilkoma mocnymi stronamiHuawei MediaPad M3 Lite to elegancko wyglądający tablet... Czytaj więcej
 • Galaxy S8 Active zaprezentowany - wydajny, z solidną baterią

  Galaxy S8 Active zaprezentowany - wydajny, z solidną bateriąProducent zachował większość podzespołów z Galaxy S8 oraz Ga... Czytaj więcej
 • Huawei Y7 z akumulatorem 4000 mAh trafia do naszych sklepów

  Huawei Y7 z akumulatorem 4000 mAh trafia do naszych sklepówJednym największym plusów Huawei Y7 powinien być dobry czas p... Czytaj więcej
 • Samsung SM-W 2018 - Samsung udowadnia, że clamshell też może być bardzo wydajny

  Samsung udowadnia, że clamshell też może być bardzo wydajnySamsung SM-W 2018 wyposażony zostanie w podzespoły charaktery... Czytaj więcej
 • Samsung Galaxy Xcover 4 - wodoszczelny, z dobrą baterią

  Samsung Galaxy Xcover 4 - wodoszczelny, z dobrą baterią Galaxy Xcover 4 to smartfon z wzmacnianą obudową. Mimo tego okaz... Czytaj więcej
 • iOS 11 w wersji beta 4

  Apple udostępniło kolejną testową wersję iOS 11. Premiera finalnego wydania systemu planowana jest na jesień.Na WWDC 201... Czytaj więcej
 • iPhone 8 coraz droższy - mówi się już o cenie 1 100 dolarów

  iPhone 8 coraz droższy - mówi się już o cenie 1 100 dolarów Nikt nie spodziewa się, że iPhone 8 z ekranem OLED będzie ta... Czytaj więcej
 • Jak dogadywałem się inteligentną żarówką TP-Link

  Jak dogadywałem się inteligentną żarówką TP-Link Mamy smart lodówki, pralki i gniazdka, nie mówiąc już o smart zegarkach... Czytaj więcej
 • LG ujawniło datę premiery kolejnego flagowca

  LG ujawniło datę premiery kolejnego flagowca LG V30 zostanie zaprezentowany w sierpniu. Smartfon będzie bardzo wydajny,... Czytaj więcej
 • Xblitz ALControl Professional - profesjonalista nie tylko z nazwy

  Zdarza Wam się wstać z ciężką głową po udanym wieczorze? I to akurat wtedy, gdy mieliście jechać gdzieś autem? Jeśli tak... Czytaj więcej
 • Canon prezentuje nowe lustrzanki - EOS 6D Mark II i EOS 200D

  Canon prezentuje nowe lustrzanki - EOS 6D Mark II i EOS 200D Osoby profesjonalnie zajmujące się robieniem zdjęć często s... Czytaj więcej
 • Panasonic Toughbook CF-XZ6 - nowa, wytrzymała hybryda

  Panasonic Toughbook CF-XZ6 - nowa, wytrzymała hybryda 2w1 Firma Panasonic znana jest z produkcji urządzeń hybrydowych o... Czytaj więcej
 • iiyama ProLite XUB2792QSU - twój nowy monitor WQHD

  iiyama ProLite XUB2792QSU - twój nowy monitor WQHD Test iiyama ProLite XUB2792QSU - 27-calowego monitora z matrycą IPS W... Czytaj więcej
 • PianoCraft MCR-N870/870D i MCR-N670/670D

  Kolejne produkty Yamahy z obsługą serwisów Tidal i Deezer Czas na kolejne urządzenia z rodziny MusicCast z obsługą serwi... Czytaj więcej
 • ASUS ZenBook Flip S UX370

  ZenBook Flip S - ASUS przedstawia konwertowalnego laptopa cieńszego od MacBooka ASUS ZenBook Flip S UX370 zaskakuje spec... Czytaj więcej
 • JURA Polska oficjalnym Partnerem Przedłużonej Gwarancji EasyProtect®

  JURA Polska oficjalnym Partnerem Przedłużonej Gwarancji EasyProtect® JURA – lider w segmencie automatycznych ekspresów d... Czytaj więcej
 • Sony XE90 - telewizor dla każdego?

  Sony XE90 - telewizor dla każdego?Po chudych latach Sony zaskakuje tegoroczną linią telewizorów. W dodatku Sony XE90 nie... Czytaj więcej
 • Iconia Tab 10 (A3-A50) i Iconia One 10 (B3-A40FHD)

  Iconia Tab 10 (A3-A50) i Iconia One 10 (B3-A40FHD). Nowości Acera do pracy i zabawy Acer zapowiada dwa nowe tablety z sy... Czytaj więcej
 • ACER ICONIA TAB 10 (A3-A50) BĘDZIE ŚWIETNYM TABLETEM DO KONSUMOWANIA MULTIMEDIÓW

  ACER ICONIA TAB 10 (A3-A50) BĘDZIE ŚWIETNYM TABLETEM DO KONSUMOWANIA MULTIMEDIÓW. Za kilka dni rozpoczynają się doroczne... Czytaj więcej
 • BenQ Joybee GP2

  BenQ Joybee GP2 BenQ Joybee GP2, przedstawiciel projektorów mobilnych przyda się w podróży, na wyjeździe wakacyjnym ale... Czytaj więcej
 • Saeco PicoBaristo SM3061/10

  Saeco PicoBaristo SM3061/10: kompaktowy ekspres do kawyPicoBaristo to kompaktowy ekspres do kawy, który pozwala dostosow... Czytaj więcej
 • Manta jest jedną z pierwszych współczesnych polskich marek elektronicznych.

  Manta jest jedną z pierwszych współczesnych polskich marek elektronicznych. Często wyśmiewana, ale trudno nie przyznać,... Czytaj więcej
 • Hyperbook prezentuje nowe laptopy dla graczy - w tym najtańszy model z GTX 1060

  Hyperbook prezentuje nowe laptopy dla graczy - w tym najtańszy model z GTX 1060W ofercie polskiej marki pojawiły się zar... Czytaj więcej
 • Jest taka firma, JPMorgan....

  Jest taka firma, JPMorgan, która ostatnio dość mocno zaangażowała się w przekazywanie przecieków dotyczących nadchodzące... Czytaj więcej
 • Denon AVR-X540BT: amplituner AV z Bluetooth

  Denon AVR-X540BT: amplituner AV z Bluetooth Nowo zaprezentowany amplituner AV – AVR-X540BT łączy wydajność kina domowego... Czytaj więcej
 • Różnice pomiędzy Przedłużoną Gwarancją EasyProtect® a ubezpieczeniem sprzętu...kilka uwag rodem z życia

  Różnice pomiędzy Przedłużoną Gwarancją EasyProtect® a ubezpieczeniem sprzętu, który występuje potocznie pod nazwą „przed... Czytaj więcej
 • Samsung dostaje zgodę na testy autonomicznych pojazdów

  Samsung dostaje zgodę na testy autonomicznych pojazdów Samsung również wykazuje duże zainteresowanie rynkiem motoryzacyj... Czytaj więcej
 • Polska rodzinna firma zmienia oblicze medycyny. Przełom w diagnostyce nowotworów

  Polska rodzinna firma zmienia oblicze medycyny. Przełom w diagnostyce nowotworów Proste w wykonaniu, zupełnie bezpieczne... Czytaj więcej
 • Pralka KFWM 856142 marki Keranu juz w ofercie

  Pralkę KFWM 856142 marki Keranu wyposażono w 15 programów prania, a zastosowany wyświetlacz LCD zapewnia ustawienie wszy... Czytaj więcej
 • ZTE Blade V8 Pro oficjalnie

  ZTE Blade V8 Pro oficjalnie. Dobry smartfon z podwójnym aparatemOficjalnej prezentacji doczekał się smartfon Blade V8 Pr... Czytaj więcej
 • Aktualizacja Redstone 3 do Windows 10...już wkrótce

  Microsoft poinformował o kolejnej nowej funkcji, jaka trafi do zaplanowanej na jesień aktualizacji Redstone 3 do Windows... Czytaj więcej
 • Samsung lubi VOD. QLED TV promują darmowe HBO GO i Eleven Sports

  Samsung lubi VOD. QLED TV promują darmowe HBO GO i Eleven Sports HBO GO na 3 miesiące, Eleven Sports, FilmBox Live, VOD.... Czytaj więcej
 • LG OLED Signature W7,

  W tym roku firma LG Electronics postanowiła jeszcze bardziej rozbudować ofertę telewizorów z organicznymi matrycami i za... Czytaj więcej
 • LG K10 2017: Dlaczego tak?

  LG K10 2017: Dlaczego tak? LG lubuje się w szerokokątnych obiektywach. Firma nie ogranicza się jednak do flagowców, bo k... Czytaj więcej
 • Kiano SlimNote 14.1 za 599 zł w Biedronce

  W poniedziałku 10 kwietnia w sklepach sieci Biedronka pojawi się polski notebook Kiano SlimNote 14.1 w cenie 599 zł. Kia... Czytaj więcej
 • Polska premiera LG G6

  Polska premiera LG G6 - rusza przedsprzedaż z prezentamiLG G6 wyceniono na 3299 złotych. Decydując się na wcześniejszy z... Czytaj więcej
 • Pralka WISE126 z linii Primo od teraz w nowej odsłonie...

  Pralka WISE126 z linii Primo od teraz w nowej odsłonieDo najnowszej linii urządzeń marki Freggia (do tej pory dostępnych... Czytaj więcej
 • SAMSUNG PRODUKUJE CORAZ WIĘCEJ WYŚWIETLACZY OLED DO TABLETÓW

  SAMSUNG PRODUKUJE CORAZ WIĘCEJ WYŚWIETLACZY OLED DO TABLETÓW. ZREZYGNUJE CAŁKOWICIE Z MATRYC LCD?Coraz więcej smartfonów... Czytaj więcej
 • Koniec istnienia Telewizji....koniecznie przeczytaj !!!

  Ile to już lat mówimy o tym, że telewizja się kończy, że młodzi nie oglądają telewizji linearnej, że medium telewizyjne... Czytaj więcej
 • Procesory AMD Ryzen 5 już dostępne w sprzedaży

  Procesory AMD Ryzen 5 już dostępne w sprzedaży Część zagranicznych sklepów już rozpoczęła sprzedaż słabszych procesorów... Czytaj więcej
 • Laptopy do grania? To nie są tanie rzeczy

  Laptopy do grania? To nie są tanie rzeczy Jedno z najczęstszych pytań – możesz mi polecić laptopa do gier, ale żeby był... Czytaj więcej
 • Urządzenia psują się zbyt szybko? UE spróbuje to rozwiązać

  Urządzenia psują się zbyt szybko? UE spróbuje to rozwiązaćParlament Europejski planuje zbadanie, co jest powodem tak dra... Czytaj więcej
 • Lenovo PHAB2 Pro - smartfon z Project Tango już w Polsce

  Lenovo PHAB2 Pro - smartfon z Project Tango już w PolsceGdybym spytał czy ktoś słyszał o Project Tango, to obawiam się,... Czytaj więcej
 • Drukarki do zdjęć dla smartfonów - Kodak Photo Printer MINI i Photo Printer D

  Drukarki do zdjęć dla smartfonów - Kodak Photo Printer MINI i Photo Printer DOCK Do sprzedaży w Polsce trafiły niewielki... Czytaj więcej
 • Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku

  Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909, ust... Czytaj więcej
 • Samsung szykuje się do premiery smartfonów z podwójnym aparatem

  Samsung szykuje się do premiery smartfonów z podwójnym aparatem Samsung reklamując układ Exynos 8895 wyraźnie dał do zro... Czytaj więcej
 • iPhone 8 nie będzie posiadał złącza Lightning…?

  iPhone 8 nie będzie posiadał złącza Lightning…? Niewiele po premierze nowych urządzeń Apple, w tym przypadku iPhone 7 or... Czytaj więcej
 • Robomow wprowadza na polski rynek nowego robota koszącego-– model RX20 Pro

  Robomow wprowadza na polski rynek nowego robota koszącego – model RX20 Pro. Jest on przystosowany do trawników o metrażu... Czytaj więcej
 • Oto Nokia 3310, Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6

  Oto Nokia 3310, Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6 Doczekaliśmy się premiery nowej Nokii 3310 oraz smartfonów Nokia 3, Nokia 5 i... Czytaj więcej
 • Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Na co zwracać uwagę?

  Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Na co zwracać uwagę? Często się słyszy, że oczyszczacz powietrza jest przeznaczony wy... Czytaj więcej
 • Notebook 2 w 1 – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  Notebook 2 w 1 – na co zwrócić uwagę przy wyborze? Laptop czy tablet? Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego dla sie... Czytaj więcej
 • Samsung ogłosił wprowadzenie nowej serii telewizorów QLED TV – Q9, Q8 i Q7

  Samsung ogłosił wprowadzenie nowej serii telewizorów QLED TV – Q9, Q8 i Q7 – podczas prezentacji najnowszych produktów n... Czytaj więcej
 • Nowy 15-calowy Samsung Notebook 9

  Nowy 15-calowy Samsung Notebook 9 waży mniej niż większość „trzynastek” dświeżony Samsung Notebook 9 jest cieńszy, lżejs... Czytaj więcej
 • Dlaczego warto nabyć Przedłużoną Gwarancję EasyProtect®

  Dlaczego warto nabyć Przedłużoną Gwarancję EasyProtect® Mamy w domach w firmach ponad dziesięcioletnie sprzęty komputero... Czytaj więcej
 • Jesteśmy do Państwa dyspozycji
  od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 9:00 do 17:00
  pod numerami telefonu

  dla połączeń z numerów stacjonarnych:
  801 009 419

  dla połączeń z numerów komórkowych:
  881 009 019

  lub adresem mailowym:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Aby zobaczyć jak łatwo kupić Gwarancję EasyProtect®
  oraz jakie posiada zalety
  kliknij tutaj

 • Jeśli posiadasz już Certyfikat Gwarancyjny EasyProtect®, koniecznie odbierz kupon rabatowy uprawniający do nabycia kolejnej Gwarancji dla Twojego sprzętu z 15% bonifikatą.

   

Our website is protected by DMC Firewall!